Polecane książki

1I

The Effective Executive: The Definitive Guide to Getting the Right Things Done. – Peter F. Drucker

Efektywności można się nauczyć, trzeba tylko przestrzegać kilka podstawowych zasad. Efektywne działanie jest gwarancją sukcesu.

Peter F. Drucker – espert z dziedziny zarządzania, wykładowca akademicki, badacz procesów organizacji i zarządzania. Okrzyknięty „Najwybitniejszym pionierem teorii zarządzania na świecie.”

2

Management: Task, Responsibilities, Practices – Peter F. Drucker

Przełomowa publikacja z dziedziny zarządzania. Obszerna analiza obecnych zasad funkcjonowania organizacji. Książka ta dostarcza ogromna ilość narzędzi pracy dla managerów z każdego poziomu organizacji. Od wydania tej pozycji w 1993 niezliczona ilośś teoretyków i praktyków opiera swoje prace na tej właśnie książce.

3

The Five Dysfunctions of a Team: A Leadership Fable – Patrick Lencioni

Książka opisuje główne dysfunkcje zakłócające pracę zespołu. W dalszej części książki poznajemy warsztat przezwyciężenia tych dysfunkcji.

Patrick Lencioni – autor 9 książek z kategorii „powieści biznesowej”. Stosowana przez Patricka technika pisarska polega na osadzeniu opisywanego problemu w dokładnie opisanej realnej historii. Dzięki tej metodzie czytelnicy nabywają techniki stosowania opisywanych metod zarządzania.

4

The 5 Levels of Leadership: Proven Steps to Maximize Your Potential – John C Maxwell

Przywództwo nie wynika z pozycji jaką się zajmuje w organizacji. To najniższa forma przywództwa, która jest dopiero początkiem budowy pozycji i funkcji lidera w organizacji. Książka daje szczegółowy poradnik ja budować systematycznie pozycje przywódczą w dowolnym typie organizacji.

John C Maxwell – mówca, trener i autor w dziedzinie przywództwa. Rozpoczynał karierę jako pastor. Jako aktywny mówca wykłada każdego roku dla czołowych organizacji na świecie w tym dla akademii wojskowych oraz drużyn sportowych. Uznany za największego guru w dziedzinie przywództwa.

5

Authentic Leadership: Rediscovering the Secrets to Creating Lasting Value – Bill George

Gruntowna analiza roli liderów dużych organizacji międzynarodowych. Globalizacja i koncentracja sprawiły, że jednostki stojące na czele korporacji wytyczają kierunki rozwoju świata na równi z prezydentami. Jednoczenie dostrzegana jest konieczność kształtowania liderów w miejsce tworzenia kolejnych regulacji prawnych. Całkowicie nowe spojrzenie osadzone w wydarzeniach ostatnich lat.

Bill George – znany amerykański businessman i profesor zarządzania na Harvard Business School. Auto wielu bestsellerów oraz członek szeregu organizacji naukowych oraz dobroczynnych. Były prezes Medtronic (2015 kapitalizacja około 100 mld USD).

gettin

Getting Things Done – David Allen

Świat zalewa nas ogromem zadań i informacji. Aby być efektywnym należy zorganizować swoje życie tak aby otoczenie nie przejmowało kontroli nad nami. System przedstawiony w książce może być stosowany przez wszystkich, a nie tylko CEO wielkich organizacji.

David Allen – amerykański specjalista do spraw produktywności. Znany na świecie specjalista i szkoleniowiec w dziedzinie zarządzania czasem.

6

The Toyota Way: 14 Management Principles from the World’s Greatest Manufacturer– Jeffrey K. Liker

Książka, która dosłownie zreorganizowała świat. Przedstawiono w niej głęboką analizę japońskiego systemy organizacji produkcji. Działając w oparciu o szereg zasad połączonych w jeden system japoński koncern stał się liderem efektywności produkcji. Książka ta jest do dziś biblią dla osób organizujących pracę.

Jeffrey K. Liker – profesor w zakresie organizacji procesów produkcyjnych na uniwersytecie Michigen. Autor szeregu bestsellerów opisujących system produkcyjny Toyoty.

7

Good to Great: Why Some Companies Make the Leap…And Others Don’t – James C. Collins

Książka jest wynikiem badań, które zostały przeprowadzone na kilkudziesięciu światowych firmach o różnym profilu. Celem badania było wytypowanie przyczyn sukcesu bądź porażek tychże firm w ostatnich latach. Doskonała analiza przypadków znanych z pieszych stron gazet.

Jim Collins – profesor na Stratford University i autor szeregu bestsellerów w zakresie strategii przedsiębiorstw. Jego książki i artykuły są szeroko publikowane i cytowane.

 

8

The 7 Habits of Highly Effective People: Powerful Lessons in Personal Change – Stephen R. Covey

Książka opisuje szereg prostych zasad, których codzienne stosowanie pozwala być efektywnym w życiu zawodowym i poza nim. Napisana lekkim językiem i okraszona wieloma przykładami książka była zapalnikiem zmian wielu ludzi na świecie.

Stephen R. Covey – jest autorem szeregu bestsellerów w zakresie rozwoju osobistego oraz przywództwa. Pracuje także jako profesor na Stanowym Uniwersytecie w Utah oraz konsultant dla wielu znanych firm.

9

The New One Minute Manager – Ken Blanchard

Książka wydana ponad 10 lat temu nieustannie utrzymuje się na listach czołowych lektur polecanych managerom na całym świcie. Opisane zasady są bezcenną lekcją, która nie traci na wartości z biegiem czasu.

Ken Blanchard – doskonale znany na świecie mówca i konsultant. Autor wielu książek, artykułów oraz filmów szkoleniowych w zakresie przywództwa.

Komentarze są wyłączone.