Polecane wykłady

Poniżej wykłady, które wpływały na moje poglądy.

Jak wybitni liderzy inspirują do działania- Simon Sinek

Simon Sinek jest autorem książek, mówcą oraz konsultantem w zakresie przywództwa i zarządzania. Zasłyną popularyzacją koncepcji „złotego kręgu” oraz „zacznijmy od dlaczego”. Jego wystąpienia w TED zyskały ogromną popularność. Simon poza pracą dla firm komercyjnych praktykuje dużo dla amerykańskiego Marine Corps.

Wystąpienie zakończenie roku akademickiego Stanford 2005 -Steve Jobs’

Bardzo znane wystąpienie Steva Jobsa, z którego pochodzi większość przypisywanych mu cytatów.

5 poziomów przywództwa – John C. Maxwell

Prosto i zwięźle przedstawiona koncepcji budowy pozycji lidera w organizacji. John jest mówcą, coachem,  i autorem w dziedzinie przywództwa. Jego organizacje przeszkoliły ponad 2 miliony liderów na całym świecie a książki sprzedały się w ponad 25 milionach egzemplarzy.

Anthony Robbins  amerykański doradca życiowy, motywujący ludzi poprzez przekazywanie swoich życiowych doświadczeń i wiedzy. Robbins napisał serię motywujących książek, wśród których znalazły się takie bestsellery jak „Obudź w sobie olbrzyma”, czy „Olbrzymie kroki”.

Amy Cuddy – jest profesorem Harvard Business School i psychologiem społecznym skupiającym się na niewerbalnych zachowaniach znanych ludzi.

 

Elon Musk – założyciel firm PayPal, SpaceX i Tesla Motors. Obecnie jest dyrektorem generalnym i technicznym w SpaceX, dyrektorem generalnym i głównym architektem w Tesla Motors oraz członkiem zarządu w SolarCity.

Daniel H. Pink – autor bestsellerów oraz mówca. Jest autorem pięciu książek na temat zarządzania i motywacji które sprzedane zostały w liczbie 2 mln sztuk i przetłumaczone zostały na 35 języków.

Jamie Trevor Oliver – brytyjski kucharz, autor programów i książek kulinarnych. Prowadzi krucjatę przeciw karmieniu dzieci fast foodami. Jego charyzmatyczne wystąpienie w tej sprawie otrzymało prestiżową nagrodę TED.

Stanley Allen McChrystal – emerytowany generał armii Stanów Zjednoczonych. Zasłynął obejmując dowództwo nad sztabem połączonym sił zbrojnych (JSOC). Uchodzi za osobę, która bezkompromisowo wyraża swoje opinie, także przeciwko swoim przełożonym.

 

Itay Talgam – doktor filozofii, znany dyrygent oraz konsultant biznesu. Jego TED w bardzo ciekawy sposób uzmysławia rolę lidera w dużej organizacji.

Komentarze są wyłączone.