Czy niedługo przestaniemy kupować auto?

Gogoro to tajwańska firma, która popularyzuje koncepcję elektrycznych skuterów z wymiennymi akumulatorami/bateriami. Obecnie niemiecki gigant Bosch wprowadza na rynek nową usługę udostępniania tych elektrycznych skuterów. Projekt nazywa się „Coup” i rozpoczął się 3.08.2016 r. w Berlinie. Przy projekcie „Coup” współpracje Bosch, BCG Digital Ventures oraz Gogoro. Mat Schubert, dyrektor Bosch’a w dziale usług mobilności (Mobility Services), jest CEO (dyrektorem generelnym) nowego przedsięwzięcia. Firma startuje z dość dużą flotą 200 eScooter-ów.

Duże miasta charakteryzują korki oraz brak miejsc parkingowych. Dr Markus Heyn, członek zarządu Bosch odpowiedzialny za projekt, stwierdził, że „Coup pomoże przezwyciężyć wyzwania mobilności w mieście. W szczególności młodsze pokolenia pragną mobilności i elastyczności, posiadanie samochodu nie jest już postrzegane jako konieczność. Wymagania zmieniają się, a Bosch chce kształtować zmiany przez własne rozwiązania.”

Bosch tak tłumaczy projekt: „Na początek 200 połączonych eScooter-ów będzie dostępnych w dzielnicach Berlina: Mitte, Prenzlauer Berg, Friedrichshain i Kreuzberg. Maxymalna prędkość skutera to 45 km/h, a więc każdy powyżej 21 roku życia posiadający prawo jazdy będzie mógł ich używać. W schowku pod siedzeniem mieści się kask oraz dwie wymienialne baterie/akumulatory. W przyszłości zostanie zapewnione miejsce również na drugi kask. EScooter ma zasięg około 100 kilometrów. Klienci nie będą musieli martwić się o ładowanie – Coup zajmnie się tym za nich. Model cenowy oparty jest na opłacie ryczałtowej, należy zapłacić 3 euro za 30 minut bądź 20 euro za cały dzień. Usługa jest dostępna za pośrednictwem aplikacji, której intuicyjny interfejs umożliwia łatwe odnalezienie, zarezerwowanie i zapłatę za korzystanie ze skutera. Nawet otworzenie kasku jest kontrolowane przez smartfona, który połączony jest ze skuterem przez bluetooth.”

Firma Bosch już pracuje nad rozwiązaniami dla połączonego zarządzania parkingiem, zarządzania flotą w chmurze, aplikacjami będącymi asystentami mobilności, które pomogą w używaniu różnych środków transportu.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.